Ohrožené děti – pěstounství

Vážení rodiče

sociální služba Hledáme rodiče, o.p.s. si Vás prostřednictvím našich webových stránek dovoluje oslovit s prosbou o spolupráci.

Od února do srpna (2021) testujeme novou službu, která pomůže zájemcům o pěstounství z Pardubického kraje zorientovat se; respektive odpoví na otázky, co pěstounství obnáší. Formou telefonické konzultace nabízíme zprostředkování zkušenosti samotných pěstounů a sdílení jejich příběhu (později i osobní schůzky s pěstouny – až to bude možné). Cílem je pomoci těm, co se rozhodují stát se pěstouny, ale chybí jim názor někoho, kdo pěstounství opravdu žije. Více informací k tomu, jak je tato služba nastavena, jak funguje a kdo ji poskytuje, naleznete v přiložené tiskové zprávě a letáku.

Předem děkujeme za vaši podporu a pomoc při šíření dobré věci.

Informační leták o pěstounství ZDE.

Pěstouni poradenství ZDE

Zásady správné hygieny

Chraňte sebe i Vaše blízké před nákazou, dodržujte zásady správné hygieny. I když se může na první pohled zdát, že se jedná o samozřejmé úkony, je nutné si v této zvláště exponované době připomenout některé standardní úkony, kterými může každý z nás přispět k omezení šíření jakéhokoliv typu nákazy. Bližší info viz. plakátek.

Aktuální informace týkající se koronaviru naleznete přehledně na: http://www.pardubickykraj.cz/koronavirus