Důležité

Od pondělí 1.3. bude v provozu jedna třída pro děti rodičů profesí specifikovaných v usnesení vlády ČR ze dne 26.února 2021 č.212 (viz. příloha)

Provozní doba bude od 6.30 – 15.30  a dětem bude poskytnuta celodenní strava.

Pro informace o této třídě volejte na telefon: 734 288 984 – Jana Charousová (volejte i v neděli)

Přihlašování dětí na email: ms.vostelcice@seznam.cz

Děti z jiné mateřské školy budou vyplňovat Přihlášku dítěte do MŠ, netýká se to dětí z MŠ Vostelčice.

Příloha – Usnesení vlády ČR

Přerušení provozu MŠ

Od pondělí 1.3. 2021 bude provoz MŠ z nařízení vlády ČR do 21.3.2021 přerušen.

Dětem s povinnou předškolní docházkou (předškoláci a děti s odkladem školní docházky) bude zajištěna distanční výuka.

Školné bude sníženo podle počtu dní, kdy bude MŠ uzavřena.

Formulář pro Ošetřovné si stáhnete na E-portálu OSSZ – https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m (MŠ ani lékař nic nevyplňuje).

V jednání s MÚ a KrÚ Pardubického kraje je možnost otevření jedné třídy v naší MŠ Vostelčice pro děti rodičů pracujících v IZS  (lékařům, zdravotním sestrám…)

V případě zájmu o umístění svého dítěte, pokud pracujete v IZS volejte na tel. 734 288 984, email: ms.vostelcice@seznam.cz

Sledujte prosím naše webové stránky, kde Vás budeme aktuálně informovat.

V pondělí 1.3. si můžete od 7.00 do 12.00 h. vyzvednout osobní věci svých dětí.

Přejeme všem pevné zdraví a hodně sil a těšíme se na opětovné shledání.

Informace pro rodiče dětí v karanténě – třída Koťátek

Z důvodu přítomnosti pozitivně testovaného dítěte na Covid-19 ve třídě Koťátek byla všem dětem, kteří s ním byly v kontaktu od 22. – 24.2., nařízena 10 denní karanténa a PCR test.

Karanténa by měla končit v případě negativního testu v sobotu 6.3.2021.

Žádost o OČR v karanténě stáhnete na E-portálu OSSZ, vyplníte a předáte koncem měsíce zaměstnavateli. MŠ nic nevyplňuje.

Výsledek testu zasílejte na email: ms.vostelcice@seznam.cz, nebo na telefon 734 288 984.

Děti, které byly s pozitivně testovaným dítětem v kontaktu, rodiče sami zaregistrují na vybraném odběrovém místě na PCR test v termínu od 1.3. do 6.3.2021.

Odkaz na objednání testování – https://nempk.reservio.com/, či jiná nemocnice či zařízení, kde se testuje.

Podrobné informace z Krajské hygienické stanice naleznete ZDE.

Webinář pro rodiče

Nabízíme Vám webinář zdarma určený rodičům předškolních dětí na téma “Mluví Vaše dítě správně?”. Webinář vede logopedka Mgr. Bc. Vladimíra Tylšarová, Ph. D. ze vzdělávací společnosti PMeduca a uskuteční se 9.
3. 2021 v čase od 16:30 do 18:30 hod.

Více informací se dozvíte ZDE.

Přihlásit se můžete vyplněním přihlášky na níže uvedeném odkaze:

Vážení rodiče,

z důvodu nařízení vlády a neustupující situaci s Covid 19 vstupujte do budovy MŠ pouze s respirátorem FFP2 (případně použijte 2 lékařské roušky).

Po vstupu do budovy použijte dezinfekci na ruce a dodržujte rozestupy 2 metry.

Omezte pohyb v budově MŠ na nezbytně nutnou dobu a neshlukujte se v prostorách MŠ ani před ní.

Děkujeme Vám za Vaši ohleduplnost.

Zápis do ZŠ

Zápis do obou Základních škol proběhne ve dnech: 9. – 10. 4. 2021

K zápisu se musí dostavit i děti, které mají odklad školní docházky z minulého školního roku, stejně jako rodiče, kteří chtějí požádat pro své dítě o odklad povinné školní docházky letos. Rodiče by s sebou měli mít svůj průkaz totožnosti a rodný list dítěte. V případě žádosti o odklad školní docházky – potvrzení z PPP (Pedagogicko-psychologické poradny).