V této třídě pracují paní učitelky Martina Jeřábková Dis a Lenka Vojtíšková.

Třídu Veverek navštěvuje 24 dětí ve věku od 3 do 6 let. Z toho 11 chlapců a 13 dívek.

Tento školní rok pracujeme podle Třídního vzdělávacího programu “S veveřičkou tam a zpět, prozkoumáme celý svět”, ve kterém se zaměřujeme na sjednocení kolektivu, vzájemnou spolupráci, empatii, respektování druhé osoby. Snažíme se podporovat samostatnost dětí (oblékání, stolování, hygiena, řešení situací, komunikace). Vytváříme pro děti a jejich rodiče příjemné prostředí, ve kterém panuje přátelská nálada, podporujeme přátelské vztahy, kamarádství. Snažíme se rozvíjet děti po všech stránkách a co nejlépe je připravit na vstup do základní školy.

Veverka čiperka sbírá sladká jadérka. (2X)
Nosí si je do pelíšku, oříšky a velkou šišku. (2X)
Hop a skok, hop a skok, veverčák s ní drží krok. (2X)
Po hostině lousky, lousky, vzájemně si čistí vousky. (1X)

Veverčí pravidla

• Pravidlo “ručičkové”
    Naše ruce si pomáhají a neubližují si. Všichni jsme tu kamarádi a všichni se tu máme rádi.
  • Pravidlo “srdíčkové”
    Používáme kouzelná slovíčka, co otevírají srdíčka – ” prosím a děkuji “.
  • Pravidlo “ouškové”
    Mluvíme potichu, nekřičíme, nemluvíme s plnými ústy. Když mluví kamarád, nasloucháme, neskáčeme do řeči.
  • Pravidlo “kamarádíčkové”
    Vzájemně si pomáháme, půjčujeme si hračky – při neshodě se snažíme s kamarádem dohodnout. Neodnášíme nic co nám nepatří.
  • Pravidlo “pořádníčkové”
    Po hře si uklízíme hračky, každá hračka má své místo.
  • Pravidlo “želvičkové”
    Po třídě chodíme krokem, nehoníme se.
  • Pravidlo “hvězdičkové”
    Když kamarádi odpočívají, pracujeme tak , abychom je nerušili.
  • Pravidlo “pusinkové”
    Pokud sami na něco nestačíme, požádáme o pomoc nejprve své kamarády a teprve potom dospělou osobu (učíme se samostatnosti a pomáhat si navzájem).
  • Pravidlo “nožičkové”
    Pokud potřebuji jít do šatny, domluvím se s paní učitelkou.
  • Pravidlo “kapičkové”
    V umývárně šetříme vodou a mýdlem, nenecháme vodu zbytečně téci.