V této třídě pracují paní učitelky Eva Roušarová, Veronika Stráníková Dis a chůva Soňa Klapková.

Do třídy Koťátek je pro školní rok 2019/2020 zapsáno 22 dětí ve věku od 2 do 3 let, z toho 9 chlapců a 13 dívek.

Pracujeme s Třídním vzdělávacím program, nesoucí název „Hrálo si koťátko na trávníčku“.

V naší třídě se zaměřujeme zejména na adaptaci dětí v MŠ, vytváření základních hygienických návyků, částečnou samostatnost v sebeobsluze a stolování. Děti se učí především individuální hře, ale i hře v kolektivu. Nedílnou součástí naší celoroční práce je seznamování se se základními pravidly slušného chování. Klasická témata, se kterými se děti seznamují, jim přibližujeme pomocí dětských popěvků a říkadel. Činnostmi v této třídě nás provází kočka Madla. Naším cílem je, aby děti byly připraveny na plynulý přechod do smíšeného oddělení.

Naše kočka strakatá,
měla čtyři koťata.
Jedno mourek, druhé bílé,
třetí černé, roztomilé.
A to čtvrté okaté,
po mamince strakaté.

Všichni jsme kamarádi a proto si neubližujeme a dodržujeme několik pravidel, které by měl pro život znát i ten nejmenší človíček.

Pravidla třídy Koťátek

• Pusinkové pravidlo
    Pár kouzelných slovíček při sobě vždy nosím.
    Dobrý den a nashledanou. Děkuji a prosím.
  • Srdíčkové pravidlo
    Všichni se tu máme rádi a jsme velcí kamarádi.
    Budeme si spolu hrát, učit, zpívat, malovat.
  • Šnečkové pravidlo
    Ve třídě je hodně nás, pozor děti na úraz.
    Proto tady neběháme a pomalu chodíváme.
  • Kapičkové pravidlo
    Ručičky si umyjeme, vodu s mýdlem použijeme.
    Vodou ale neplýtváme, pouštíme ji, jen když máme.
  • Zvonečkové pravidlo
    U nás máme rádi čisto, každá hračka má své místo.
    Když zvoneček uslyšíme, hračky si po sobě uklidíme.
  • Stolečkové pravidlo
    Ke stolečku si sedneme a už se ani nehneme.Jídlo vždycky hezky sníme, bříška si tak naplníme.
  • Postýlkové pravidlo
    Kouzelnými vrátky, pospícháme do pohádky.
    V klidu v postýlce ležíme, naše kamarády nerušíme.